Публічна бібліотека ім.Т.Г.Шевченка Бережанської міської ради

Бібліотечні новини

03 грудня «Вибір 1991 року – незалежна Україна»
1 грудня 1991 року назавжди вкарбоване у багатостраждальну історію століттями позбавленого своєї державності українського народу. Саме цій даті була приурочена година історії «Від високої мети до реального життя», проведена в читальному залі центральної районної бібліотеки спільно з ЗОШ № 2. Перед присутніми, учнями 9 класу виступили вчитель історії Микола Васильович Луговий і студент Тернопільського національного педагогічного університету , читач нашої бібліотеки Тарас Іванець. Також учні ознайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці «Всенародний референдум 1 грудня 1991 року».
27 листопада «Економіка для всіх»
Перехід України до ринкової економіки, її прискорена інтеграція у світове співтовариство викликають значний інтерес до економічних понять, законів, тенденцій. Мета економічної години «Наука про економіку: історія і сучасність», яку проведено центральною районною бібліотекою спільно з бібліотекою БАТІ – ознайомити читача з еволюцією господарської діяльності, господарського буття людства від первісного суспільства до сучасності.
18 листопада Бібліотека вдячна…
Протягом року Бережанська центральна районна бібліотека проводила акцію «Подаруй бібліотеці книгу». На акцію відгукнулися читачі бібліотеки, жителі й гості міста Бережани.

Бібліотека вдячна І.В. Головацькому, В.Д. Савчуку, В.В. Бичу, М.П. Проціву, Б.Я. Тихому, І.М. Мельнику, О. Коковіну, Я.В. Корбилу, І.В. Тришкіній, О. Луговій, сімї Жеребецьких, Л. Жулінській, С. Кушко, І. Кузяк, Н.І. Волинець, О. Курис, М. Осоховській, Д. Шатній, Н. Репецькій, Н. Войтус, О. Швець, Р. Яремі, М. Головко, письменникам В. Сергійчуку, Б. Головину, В. Шовкошитному, І. Кушніру, С. Сороці, які зробили свій внесок у збагачення книжкового фонду нашої книгозбірні.

13 листопада «Будь людиною, людина!»
В читальному залі центральної районної бібліотеки для студентів групи М – 21Б БАТІ проведено урок – моралі «Лише в любові земля наша вічною буде». Урок був присвячений тому, щоб зрозуміти, що таке мораль і моральність та наскільки це потрібно людині.
16 жовтня «Слава козацька не вмре, не загине…»
Козацтву належить особливе місце в історії нашої держави та в історичній памяті української нації. Цій темі присвячено чимало друкованих матеріалів, а особливо творів художньої літератури.

Для учнів 11-Б класу загально – освітньої школи № 1 (класовод Г.Т.Шургот) в центральній районній бібліотеці проведено огляд історичних романів «Козацтво вкраїнське – звитяги святе джерело». З яскравими епізодами боротьби козаків з ворогами в різні періоди історії України в художніх творах ознайомила присутніх бібліограф читального залу З.І.Мороз. Увагу учнів було звернено на рекомендаційний бібліографічний покажчик з історії українського козацтва «Тої слави козацької повік не забудем…».

30 вересня Всеукраїнський День бібліотек
«Свято в колі колег», присвячене Всеукраїнському Дню бібліотек відбулося в читальному залі центральної районної бібліотеки. В рамках свята проведено зустріч з поетами Тернопілля Іваном Кушніром і Володимиром Барною.

Іван Михайлович Кушнір – поет з Гусятинщини, земляк Богдана Лепкого. Він лікар за професією, але ще й великий майстер поетичного слова. Написав багато поетичних рядків про долю України, про залюбленість у рідний край, ліричних віршів. З його уст линула поезія різної тематики - така щира, тепла, зворушлива, глибокого змісту. Також у виконанні п. Івана, під звуки гітари, звучали його ж пісні, що ніби виливались з глибини серця.

Під час зустрічі відбулася презентація поетичних збірок І. Кушніра «Подільський жайвір» і «Там, де Нічлави рідні береги…».

Поет, публіцист,перекладач, журналіст, громадський діяч Володимир Барна – родом із с. Товсте Заліщицького району, привітав присутніх із святом і ознайомив із своїми творами, поетичними збірками «В долонях всесвіту», «Бескиди», «Пейзажі душі», «Моє Опілля».

Вірші поетів прозвучали у виконанні Вадима Бідули, учня 10 класу загальноосвітньої школи № 2.

На завершення ведуча свята, методист по роботі з дітьми та молоддю Оля Паньків запропонувала ознайомитися з книжковою виставкою «О мудросте, захована у книгах» і подякувала всім за цікаву зустріч.

29 вересня Книга – міст у світ знань
Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек до дитячої районної бібліотеки та інтернет-центру бібліотеки завітали учні 4-9 класів дитячого санаторію разом з бібліотекарем О. Лапшинським та організатором Х. Шевців.

Діти ознайомилися з роботою бібліотеки, новими надходженнями книг та журналів, а також побували в інтернет-центрі, де методист бібліотеки О. Паньків ознайомила з правилами користування та поведінки під час роботи за комп'ютерами.

19 вересня 150-річчя з дня народження М.М. Коцюбинського
В читальному залі центральної районної бібліотеки для учнів 10-А кл. загально - освітньої школи № 2 відбувся літературно – художній вернісаж «З когорти українських класиків: Михайло Коцюбинський», присвячений 150 – річниці з дня народження письменника.

Захід розпочала методист по роботі з дітьми та молоддю О.І.Паньків висловом В.Гнатюка «Любов і краса – це ті діаманти, які він вишліфовував із непоказних камінчиків та заховував у вічний скарб нашої національної культури».

Бібліотекар юнацького абонементу Н.С. Северин висвітлила біографію письменника. Підсумовуючи свій виступ, вона сказала що Михайло Коцюбинський був людиною високої культури, душевної краси і благородства.

Вчитель української мови та літератури В.М.Когут ознайомила присутніх з творчістю письменника і відмітила, що його твори стали окрасою не лише української, а й світової літератури.

Учні школи ознайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці «Михайло Коцюбинський – великий письменник-гуманіст».

22 серпня «Моя країна – незалежна Україна»
Сьогодні, як ніколи є актуальним питання незалежності України. День історичної дати «Україно, твоя доля – єдність, злагода та воля», присвячений Дню Незалежності проведено в читальному залі районної бібліотеки. Зі вступним словом перед присутніми виступила бібліотекар чит.залу І.Тимон, яка наголосила що до цього дня – 24 серпня 1991 року – українці йшли багато століть і враховуючи сьогоднішню ситуацію України наші думки повинні бути звернені до Всевишнього, щоб Він благословив нашу землю і повернув нам мир і спокій, щоб людям,нарешті усміхнулася доля, щоб вони були щасливими і почувалися захищеними у своїй державі. Вчитель історії і права ЗОШ №2 М.В.Луговий у своєму виступі висвітлив тему «Шлях до незалежності». Під час заходу також проведено презентацію книжкової виставки «Моя країна-незалежна Україна», бібліографічний огляд літератури «Незалежна Українська держава у вимірі часу», перегляд періодичних видань «Ми любимо всі свою рідну країну й звемо її гордо – моя Україна».
17 липня «Краю мій, моя ти Батьківщина»
Підвищенню престижу бібліотечного краєзнавства сприяв народознавчий альманах «Бо тисяча доріг, мільйон вузьких стежинок мене на ниву батьківську веде», проведений в читальному залі центральною районною бібліотекою. «Слово про Бережани» - таку тему висвітлила бібліотекар читального залу Ірина Тимон, яка у своєму виступі доторкнулася до історії рідного міста від першої згадки до сьогоднішніх днів. Злитися з історією, сьогоденням допомогли легенди, перекази, фольклорні та авторські поетичні, прозові і музичні твори про місто Бережани та його околиці. Звучали твори у виконанні читачів бібліотеки Вікторії Мороз, Ольги Тимон, Ірини Капусти, Христини Бабич. Присутні мали змогу ознайомитися з переглядом літератури «Із когорти славних земляків», а саме з підбіркою бібліотечних довідок про видатних людей краю, які готує бібліограф ЦБС Віра Палій і новими виданнями по краєзнавству.
16 липня «Організація сімейного читання – основа успішної роботи бібліотеки»
«Організація сімейного читання – основа успішної роботи бібліотеки» - під такою назвою проведений семінар бібліотечних працівників району.

В роботі семінару взяли участь О.В. Шулик – вихователь дитячого садочка «Сонечко», Г.І. Логуш – начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Бережанського районного управління юстиції.

Методичні поради та консультації надавали працівники районної бібліотеки: Г.С. Дурисвіт – бібліотекар молодшого відділу районної дитячої бібліотеки, В.М. Палій – бібліограф ЦБС та методист по роботі з дітьми О.І. Паньків.

В рамках семінару був організований флешмоб (організатор-волонтер О.М. Чупровська) з юними читачами бібліотеки під гаслом «Від пам’ятника Т.Шевченка по книжку про Т.Шевченка» (приурочений 200-літтю від дня народження славетного Кобзаря), метою якого було підтвердити, що читання – це не просто спосіб отримання інформації, це унікальний процес, здатний зробити з дитини Особистість, яка, навчається відчувати, співпереживати, мислити, роздумувати над прочитаним

А бібліотека є тим осередком, який має позитивний вплив на сім’ю з метою покращення умов для розвитку здібностей підростаючого покоління.

Заст. директора

по роботі з дітьми О.В. Чибрас

26 червня Година державності в бібліотеці
«Конституція України: традиційне і нове» - під такою назвою у центральній районній бібліотеці проведено Годину державності, приурочену Дню Конституції.

Рядками «Ми – українці і є у нас права

На рідну мову та свою державу,

На гордий прапор золотисто-синій

І щастя жити у такій країні», розпочала вступне слово методист по роботі з дітьми та юнацтвом О.І. Паньків.

У заході взяли участь начальник Бережанського районного управління юстиції З.Т. Браїловська, методист Бережанського районного методкабінету, заслужений працівник освіти України, В.В. Бич. Присутні заслухали виступи з історії створення Конституції з часів Пилипа Орлика до наших днів.

Тимон І.М., бібліотекар читального залу розкрила питання «Конституційне становлення України: історія, традиції, сьогодення», перегляд літератури «Тріумф державної думки» провела бібліотекар відділу обслуговування Ярема З. І.

Присутні та учасники ознайомились з книжковою виставкою «Конституція України – правовий фундамент законності»

3 червня І знов хвилює батьківська земля
Цікаво та змістовно пройшов День краєзнавця в центральній районній бібліотеці. Бібліотекарі підготували та презентували книжкову виставку «І знов хвилює батьківська земля». Доречним був бібліографічний огляд літератури «Із джерел рідної землі». Проведена зустріч із науковим працівником краєзнавчого музею Оленою Луговою та оглядова бесіда по книгах, які розміщені у краєзнавчому кутку бібліотеки. Даний захід був направлений на виховання патріотизму, поваги до історії, культури, традицій Бережанщини.
14 травня Не забувається...
Третя неділя травня – День пам'яті жертв політичних репресій. Цій даті центральна районна бібліотека приурочила виставку-реквієм «Історія духу та звитяги». Виставку наповнює література, яка відтворює історичну правду про жертви репресій усіх тоталітарних режимів, увічнення їх пам'яті, встановлення справедливості, домагання повної і загальної реабілітації для всіх репресованих з політичних мотивів, відстоювання і поширення правдивої інформації про історію національно-визвольної боротьби в Україні від 1917 року й до теперішнього часу. Книги розраховані на громадських, політичних, державних діячів, молодь, що цікавиться історією Батьківщини, і широке коло читачів.
25 квітня До Чорнобильської трагедії
26 квітня 1986 року Україну спіткала велика біда - вибухнув реактор четвертого блока Чорнобильської атомної електростанції. Вже двадцять вісім років минуло відтоді, а пам'ять наша зберігає все до найменших подробиць. Надто вражаючими і болючими були ці подробиці… День інформації "Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі", приурочений цій трагедії, проведено у центральній районній бібліотеці. Відвідувачі нашої книгозбірні ознайомились із трагічною сторінкою нашої історії за допомогою літератури, представленої на книжковій виставці "Чорнобиль: незакінчена історія"; оглядової бесіди по книгах "Є межа у печалі, тривога не має межі"; бібліографічного перегляду періодичних видань "Будні Чорнобиля".
16.04 - 17.04 "Духовність. Етика. Мораль."
День воскресіння Ісуса Христа - Великдень - одне з найбільших свят християн. І з метою популяризації духовної літератури в рамках вищеназваного комплексу заходів центральна районна бібліотека запропонувала своїм користувачам народознавчий перегляд "Христос Воскрес! Великий день надії і чудес" і святочну книжкову виставку "Благословення сходить з неба". Представлена література надасть інформацію про те, як зустрічали на Україні світле свято Паски Христової, весняне свято воскресіння природи, торжества всього живого. А також допоможе прилучитися до ритуалу, відновити рецепти випікання паски, дізнатися про тонкощі фарбування писанок і про магічну силу багатьох речей, якої вони набирають на Великодні свята.
10 квітня "Дискутуємо, обговорюємо…"
Вечір відвертої розмови "Військова служба за контрактом" проведено в читальному залі центральної районної бібліотеки для студентів групи М - 21Б Бережанського агротехнічного інституту. Присутні ознайомилися з Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу", а саме 20-ою статтею Закону "Прийняття на військову службу за контрактом". Також поділилися своїми думками щодо переваг і недоліків військової служби за контрактом від строкової військової служби. Бібліограф Зоряна Мороз провела огляд газетно-журнальних статей "Служба за контрактом: питання, обговорення…"
20 березня До 80-річчя від дня народження Володимира Вихруща
"Люблю Поділля, і стрімкі Карпати, і юності усміхнену красу…" Так починається один із численних віршів нашого талановитого земляка й сучасника Володимира Вихруща. Йому було підвладне все: і глибина поетичного слова, і перо журналіста - публіциста, і таємниці землі, і царина економіки, і педагогічна нива, і наукові дерзання, і нелегка адміністративна рутина. Але особливою, щемливою струною душі Володимира Павловича була пісня. Він володів почуттям слова, мелодії, любив і вмів співати. Поетична година "Я впевнений, ви прийдете до мене, я дам вам сили для нових пісень" проведена центральною районною бібліотекою спільно з бібліотекою БАТІ для студентів групи Е-21Б відкрила присутнім поетичний талант поета-пісняра. Милозвучні поетичні рядки Володимира Вихруща декламували студентки Аня Патрило, Вікторія Мороз та Валентина Нич. І якщо в його текстах знаходили для себе спонуку до праці такі композитори, як Микола Колесса, Анатолій Кос-Анатольський, Мирослав Скорик, то, значить, слово В.Вихруща несло в собі питому силу, наголосили ведучі поетичної години бібліотекар читального залу ЦРБ І.Тимон і бібліограф відділу обслуговування З.Мороз. Пісні на слова нашого земляка видано окремими книжками. Вони природно виливалися з естетичного світовідчуття сільського хлопця, який не студіював літературного ремесла та не сплітав своїх текстів за чиїмись взірцями, він творив, як співає пташка. І саме доторкнутися до творчого надбання В.Вихруща допомогла книжкова виставка "Мистецтво жити во ім'я добра".
22.02 - 12.03 200 - річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.
Уже для багатьох поколінь українців Т.Г. Шевченко означає так багато, що створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо. Та це лише ілюзія. Шевченко - як явище велике й вічне - невичерпний і нескінчений. Він росте і розвивається в часі, історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічнім шляху до Шевченка…

Широко популяризуючи Шевченкіану центральна районна бібліотека оформила ювілейну книжкову виставку "Тарас Шевченко: доля, муза, слава", виставку - хроніку "Іде " Кобзар" широким світом", провела перегляд репродукції "Неоціненна мистецька спадщина Великого Кобзаря".

Відзначенню Шевченківських днів також був присвячений літературно - мистецький вечір "Ніжно вплітається в гомін Дніпра добре і щире Шевченкове слово". Святковий захід розпочала директор ЦБС А.Л. Заруцька. Ведучі вечора студент БАТІ Ігор Бойко та учениця 10 класу Ірина Туцька розповіли присутнім про життєвий і творчий шлях поета. Поезію поета - борця та вірші про нього читали студенти БАТІ Тарас Попович, Михайло Вар'ян, Володимир Семків, Михайло Горщанік ( куратор Н. Семенова ), учениці 10-Б класу ЗОШ №2 Мар'яна Семеген і Христина Мандзій. Пісні на слова Т.Г. Шевченка звучали у виконанні учасників хорової капели "Боян" під керівництвом Юрія Васенка. Бандуристка школи мистецтв Надія Куриляк ( викладач Р. Білоус ) виконала музичний твір "Лілея".

Бібліограф читального залу Зоряна Мороз підготувала мультимедійну презентацію "Моя ти доле, непростая…" (автопортрети Т. Шевченка ).

13-14 лютого "Ти вічний біль, Афганістан"
З нагоди 25 - річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан Указом Президента України 2014 рік оголошений Роком учасників бойових дій на території інших держав. Популяризуючи літературу даної тематики, центральною районною бібліотекою в читальному залі оформлено книжкову виставку-реквієм "Згадаймо тих, хто воював за кордоном Вітчизни". Інформаційна година "Відлуння кривавих стежок Афганістану" і урок-патріотизму "Украдена молодість: Афганістан", проведені з учнями 11-Б і 11-В класів ЗОШ №1 (вчитель української мови і літератури Довга С.В.) правдиво висвітлювали трагічну сторінку нашої історії, яка принесла тисячі жертв, сльози і горе в мирні родини. Учні-одиннадцятикласники Н. Думанська, Л. Юськів, В. Довга, П. Штогрин, К. Скриба, В. Старко, М. Ганич полинули в спогади тієї страшної війни і закликали пам'ятати тих, хто її пережив і тих, хто загинув, віддав життя за наше сьогодення.
4 лютого "До 85-річниці створення ОУН"
Центральною районною бібліотекою оформлена книжкова виставка "ОУН: відомі і невідомі сторінки", яка експонувалася в Бережанському краєзнавчому музеї під час проведення Всеукраїнської наукової конференції " ОУН в контексті українського національно-визвольного руху ХХ століття".
29 січня "В понурій пам'яті віків світиться будуть завжди Крути"
29 січня 1918 року, поблизу селища Крути, на малій залізничній станції на відстані 130 кілометрів на північний схід від Києва, відбувся бій, особливістю якого було те, що в ньому на захист Української Народної Республіки добровільно стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи, трагічна загибель яких є символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

Цим трагічним подіям в читальному залі центральної районної бібліотеки був присвячений вечір-реквієм "В понурій пам'яті віків світиться будуть завжди Крути".

Ведучі вечора, читачі юнацького абонементу, учениця 10-Б класу ЗОШ №2 Туцька Ірина та студентка Вищого Теребовлянського училища культури Порохняк Вікторія, розповіли присутнім про подвиг українських юнаків. Вірші П.Тичини, О.Олеся, нашого земляка В.Савчука та інших поетів, присвячені героям Крут, декламували учні 10-Б класу ЗОШ №2 Семеген Мар'яна, Люпа Ольга та Котенко Роман. Присутні ознайомились з літературою, представленою на книжковій виставці "Крути - наша трагедія і перемога" присвяченій 96-ій річниці з часу боїв від Крутами.

23 січня Коляда звучала і в бібліотеці.
Колядуємо і щедруємо...

Сіємо-сиплемо, ще й засіваємо...

Всім працівникам бібліотеки

Здоров'я на цілий рік бажаємо! -

Колядки та щедрівки, вертепне дійство та дзвінке і дотепне віншування зичили працівникам районної бібліотеки, Інтернет-центру учасники зразкового аматорського театру "Зернятко" РБНТ (керівник Галина Єлісевич). А цикл зимових свят у Бережанській центральній районній бібліотеці розкривала Різдвяна мозаїка "Хай Різдво у Вашу хату принесе добра багато", в рамках якої було організовано: етнографічну виставку "Новорічні свята: подорож у часі" (абонемент), тематичну полицю "А за вікном Різдвяний сніг…" (юнацький абонемент), виставку-привітання "Дзвінка лунає коляда, зоря Різдвяна сяє з неба" (читальний зал). Література, представлена на даних виставках, допомогла користувачам більше дізнатися про святкування нворічно-різдвяних свят в Україні.

02 січня "Символ нації - лицар ідеї"
Під такою назвою на абонементі центральної районної бібліотеки оформлено книжкову виставку, присвячену 105 річниці від дня народження Степана Бандери.

Книги, які представлені для всіх, хто цікавиться постаттю Степана Бандери, глибоко розкривають життя та діяльність Провідника українського визвольного руху в 1920-1950-х рр. ХХ ст. На основі спогадів та документів у пропонованих виданнях висвітлено боротьбу Організації Українських Націоналістів, показано роль ОУН та її лідера у тогочасних суспільно-політичних процесах в Україні. Крім того, тут читач зможе довідатися про родинне, шкільне, студентське оточення, в якому формувався майбутній Голова проводу ОУН. Запропоновано ряд важливих матеріалів і документів про життя і діяльність Степана Бандери в еміграції та на чолі Проводу ОУН.

Видання доповнюють біографічні відомості про діячів визвольного руху, а також вибрана бібліографія про Степана Бандеру.

Нові надходження
Мій коханий ворог
Видатні постатті
1/47 Надія Волинець
(1946)
Афоризм дня
Хто добре запалився, той добре почав, а добре почати — це наполовину завершити.
Григорій Сковорода
Новини
Година пам’яті «Це зорі твої, Україно»
20 лютого в Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні. Саме 20 лютого 2014 року у Києві загинула найбільша кількість мітингувальників Євромай...
20 лютого
Про нас пишуть
Козак, О. «Небесна Сотня – в домі Бога» / О. Козак...
Бібліотека-філіал села Вербова зібрала читачів, які віддали шану Героям Небесної Сотні. Захід проведено спільними зусиллями працівників культури Лапш...
Фотогалерея
В приміщенні читального залу центральної районної бібліотеки відбулася презентація книжки Василя Савчука «Зерна з-під градобою»
4 березня

Наші партнери:Наша адреса:Відділ обслуговування:Відділ комплектування і обробки літератури:ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТР:Методично-бібліографічний відділ
 
© 2015 Публічна бібліотека ім.Т.Г.Шевченка Бережанської міської ради