Публічна бібліотека ім.Т.Г.Шевченка Бережанської міської ради

Бібліотечні новини

9-14 грудня ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА
В рамках Всеукраїнського тижня права центральною районною бібліотекою проведено правову інформацію «У полі офіційної інформації», організовано виставку-пошук «Знання і повага прав людини - шлях до взаєморозуміння» та для молоді представлено виставку-протест «Не порушуйте наші права».

10 грудня, наша книгозбірня спільно з районним управлінням юстиції для учнів 11 класу ЗОШ №2 провела правове читання «Молодь: свобода і відповідальність». У заході взяв участь провідний спеціаліст управління юстиції В.Пахолок. У своєму виступі він наголосив, що головне завдання у правовому вихованні – допомогти юнакам і дівчатам набути елементарних знань про найважливіші закони нашої держави, показати у доступній формі практику застосування законів, сприяти виробленню у молоді власної гідності та відповідальності за свої вчинки, поваги до закону та його вимог.

6 грудня В БІБЛІОТЕЦІ ВІДЗНАЧЕНО 150-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ БОРИСА ГРІНЧЕНКА
9 грудня 2013 р. минає 150 років від дня народження великого сина України, патріота, вченого, невтомного трударя на освітянській ниві Бориса Дмитровича Грінченка. 6 грудня в центральній районній бібліотеці було проведено вечір "Невтомний сіяч на ниві національної культури." Ведучими заходу були читачі юнацького абонементу учениці ЗОШ №2 Туцька Ірина і Урда Анжела. Вірші Б.Грінченка читали учні 11 класу ЗОШ №2 Ільків Юрій та Винник Настя. Присутнім була представлена книжкова виставка "Борис Грінченко: відомий і невідомий"
5 грудня 135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ О.ОЛЕСЯ - РЕПРЕСОВАНОГО УКРАЇНСЬКОГО ПОЕТА
Вечір-портрет "Журба та радість Олександра Олеся" проведено центральною бібліотекою з учнями 10-Б класу ЗОШ №1. Ведучі заходу читачі бібліотеки Тимон О. і Лапчак Р. розповіли, яким суперечливим був життєвий і творчий шлях О.Олеся, як з'явившись на небосхилі української поезії в першому 10-літті минулого ст., він збагатив її новими мотивами та образотворчими засобами, надав вагомого значення інтимній ліриці, витягнувши її з невиразної буденності побутової пісні. Також наголосили, що у своїх кращих творах О.Олесь виступав як обдарований поет-лірик і в його доробку є вірші про революцію 1905 р., чудові пейзажні поезії, любовна лірика, є драматичні етюди, талановиті сатиричні твори та майстерно написані казки й вірші для дітей. Вірші поета декламували Баранівська Х., Білоус Н., Скриба К. Працівники шкільної бібліотеки презентували книжкову виставку "О, слово! Будь мечем моїм!"
22 листопада В ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВАМ ГОЛОДОМОРУ
Голодомор 1932-1933 років є однією з найбільших трагедій в історії українського народу. Пам’ятаючи про мільйони невинно убієнних жертв цього страшного геноциду, центральна районна бібліотека провела вечір-вшанування «Свіча й молитва – окраєць для згублених душ», який відбувся 22 листопада 2013 року в приміщенні читального залу. Участь у заході взяли: Чепіль Мирослава, Бойко Ігор, Патрило Анна, Попович Тарас – студенти Бережанського агротехнічного інституту, Пасічник Віталій – учень Бережанської гімназії, Куц Вікторія – учениця ЗОШ №1. Методист центральної бібліотеки Ольга Паньків постала перед присутніми в образі скорботної матері, яка запалила поминальну свічу в пам'ять померлим. Духовні пісні-молитви звучали у виконанні учасників капели «Боян».
8 листопада РІДНІЙ МОВІ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ…
День української писемності та мови, що відзначається 9 листопада на державному рівні, став традиційним всенародним святом, гуртує всіх нас на шляху відродження духовних цінностей, розвитку культури і мови. Рідна мова…У народу немає більшого скарбу, ніж його мова. Бо саме мова – це характер народу, його пам'ять, історія і духовна могутність. У ній відбиваються звичаї, традиції, побут народу, його розум і досвід, краса і сила душі. Жодна країна світу, мабуть, не дозволила б нікому зневажати, принижувати, визнавати другорядною свою мову. Цій темі була присвячена інформаційна хвилина «ПОВАГА ДО МОВИ – ПОВАГА ДО НАРОДУ», проведена бібліотекарем юнацького абонементу Наталією Северин. До проведення заходу долучилися студенти БАТІ Когут С., Ощіпко О., Северин В., які декламували вірші українських письменників про рідну мову.
29 жовтня «БЕРЕЖАНСЬКІЙ «РІДНІЙ ШКОЛІ» - 110»
У жовтні цього року минає 110 років з часу заснування у Бережанах філії Українського педагогічного товариства «Рідна школа». З цієї нагоди в читальному залі центральної районної бібліотеки відкрито книжкову виставку «БЕРЕЖАНСЬКІЙ «РІДНІЙ ШКОЛІ» – 110». Відкрив виставку Олександр Коковін – магістр історії, краєзнавець, член НТШ. Автор вивчає і досліджує історію українського шкільництва на території Галичини в кінці ХІХ – на початку ХХ ст. Дослідження написані на багатому фактичному архівному матеріалі, в яких простежено історію Українського педагогічного товариства, яке діяло на теренах Бережанщини протягом майже сорока років та висвітлено його організаційно-господарську, освітньо-виховну та культурно-просвітницьку діяльність. О. Коковін ознайомив присутніх із плодами своєї праці і залишив їх як подарунок центральній бібліотеці.
3 жовтня СЕМІНАР БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ «РОБОТА БІБЛІОТЕКИ В ІНФОРМАЦІЙНО-ПРАВОВОМУ, ЕТИЧНОМУ ВИХОВАННІ ОСОБИСТОСТЕЙ»
«Робота бібліотеки в інформаційно-правовому, етичному вихованні юних особистостей» - таку назву мав семінар бібліотечних працівників району, який проходив в читальному залі дитячої бібліотеки . Відкрила семінар директор ЦБС Заруцька А.Л. З консультацією «Бібліотека – центр правового, етичного виховання від традицій до інновацій» виступила Чибрас О.В.- заступник директора ЦБС по роботі з дітьми. Питання правової тематики висвітлювали Брайловська З.Т.- начальник Бережанського управління юстиції, Логуш Г.І. - спеціаліст управління Юстиції. Годину права «Дитина та її права» організували бібліотекар СШ №2 Потічко Б.В. та вчитель історії Луговий М.В. з учнями 9-10 класів. Дискусійну розмову «Роль бібліотеки у правовому вихованні підростаючого покоління» вела Паньків О.І. – методист по роботі з дітьми та юнацтвом. В роботі семінару взяли участь Волинець Н.І. – науковий працівник ДІАЗу та керівник гурту «Взори» БНТ школярів Різник О.В.. Присутні і учасники семінару мали змогу переглянути книжкову виставку «Україна – правова держава».
30 вересня ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ У БІБЛІОТЕЦІ
Упродовж червня-вересня 2013 року у бібліотеках Бережанської централізованої бібліотечної системи проходили громадські слухання на тему «Бібліотека. Інформація. Користувач» ініційовані Тернопільським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації. Метою слухань було привернути увагу суспільства та влади до бібліотек, обговорити проблемні питання у роботі книгозбірень, визначити шляхи покращення роботи бібліотек району. 30 вересня 2013 року, в приміщенні читального залу центральної районної бібліотеки відбувся завершальний етап даних слухань в якому прийняли участь представники органів влади, юстиції, засобів масової інформації, соціально-активна молодь, користувачі та працівники бібліотек району.
19 вересня ДО ДНЯ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ
День партизанської слави – 22 вересня – збігається з початком героїчної підпільно-партизанської боротьби з нацистськими загарбниками. Цей день є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над нацистським загарбником. Центральна районна бібліотека долучилася до вшанування пам’яті партизанів та підпільників Великої Вітчизняної війни, провівши урок мужності «ШЛЯХАМИ ПЕРЕМОГ, ШЛЯХАМИ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ». В ході проведення заходу присутні, під емоційну розповідь ведучих – працівників бібліотеки І.Тимон та З.Мороз, - поринули у ці тяжкі воєнні часи. Прослухали партизанські пісні у виконані сестер Оксани і Олени Романишин; вірші, які декламували Ірина Туцька та Юрій Ільків. Багато цікавого про значення партизанського руху у визвольній боротьбі нашого народу розповів учасникам уроку вчитель історії ЗОШ № 2 Микола Васильович Луговий. На закінчення заходу присутні оглянули книжкову виставку «Письменники про Велику Вітчизняну».
19 вересня ЗУСТРІЧ У БІБЛІОТЕЦІ
В читальному залі центральної районної бібліотеки відбулася зустріч із відомим українським письменником і поетом, громадським і політичним діячем, заступником голови Національної спілки письменників України ВОЛОДИМИРОМ ШОВКОШИТНИМ. Організатор зустрічі голова районної організації Товариства «Меморіал» ім. В. Стуса Іван Васильович Головацький представив гостя присутнім – учнівській молоді, вчителям, користувачам та працівникам бібліотеки. Володимир Шовкошитний розповів про свою громадську, творчу та видавничу діяльність, ознайомив учасників зустрічі із своїми книгами. Три книги – «Герої народжуються на могилах героїв», «Шевченкіана» та «Білий кречет» автор подарував центральній бібліотеці.
3 вересня ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ
Бережанська центральна районна бібліотека включилася у проведення громадських слухань на тему «БІБЛІОТЕКА. ІНФОРМАЦІЯ. КОРИСТУВАЧ», ініційованих Українською Бібліотечною Асоціацією. Дані обговорення тривають з червня по вересень. Працівники бібліотеки вивчають думку мешканців міста, користувачів книгозбірні щодо вдосконалення роботи нашої бібліотеки та інформаційного обслуговування її відвідувачів. Для цього проводяться анкетування, вуличні опитування, міні-інтерв’ю, скриньки «Читач пропонує бібліотеці». 3 вересня у ЦБ відбувся «круглий стіл» за участю мешканців міста, читачів бібліотеки та її працівників. Кожен із присутніх мав можливість висловити свою думку, побажання, пропозиції. В основному, наші користувачі позитивно оцінили роботу бібліотеки. Водночас, небайдужі громадяни висловились щодо проблем книгозбірні, поліпшення умов її роботи, розширення сервісних послуг. Більшість учасників «круглого столу» хотіли би бачити бібліотечний фонд із новою, сучасною літературою; фонд електронних видань; сучасний інтер’єр книгозбірні; нові послуги з використанням мультимедійного обладнання. Зокрема, провідний спеціаліст відділу юстиції Пахолок В.С. сказав, що для того, щоб бібліотека стала справжнім інформаційним центром слід забезпечити її новими надходженнями з різних галузей знань, електронними книгами; запровадити обмін літератури з власних бібліотек жителів нашого міста; активніше висвітлювати поточні та проблемні питання на сторінках районної газети та по радіомовленню. Учитель української мови та літератури ЗОШ № 1 Шургот Г.Т. висловила свою думку щодо доукомплектування бібліотечного фонду програмними творами з української та світової літератури, книгами для позакласного читання та методичною літературою для вчителів, а також поповнити фонд молодіжною періодикою для дозвілля. Постійна відвідувачка нашої книгозбірні Костишин Г.В. зауважила, що добре було б обладнати бібліотеку сучасним дизайном, новими меблями. Запропонувала активніше залучати представників громадськості, підприємців, спонсорів до надання фінансової допомоги книгозбірні. Пенсіонерка Скіп О.Г. відзначила, що бібліотека – це єдиний безкоштовний заклад для спілкування людей похилого віку. Тут завжди можна дізнатися про новини пенсійного законодавства, соціального захисту літніх людей. Ольга Григорівна запропонувала покращити освітлення в читальному залі за рахунок настільних ламп, а також відновити книгоношення для людей похилого віку та відзначати їхні ювілеї у бібліотеці. Свої слушні пропозиції та думки, що є цікавими та корисними для бібліотечних працівників, висловили й інші учасники «круглого столу».
2 серпня СЕМІНАР БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
На базі центральної районної бібліотеки відбувся семінар бібліотечних працівників на тему: «РОБОТА БІБЛІОТЕКИ ПО ФОРМУВАННЮ ПОЗИТИВНОЇ МОТИВАЦІЇ НА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ». Відкрила семінар директор ЦБС А.Л. Заруцька, ознайомивши присутніх з програмою та основними аспектами семінару. Завідуюча методично-бібліографічним відділом Л.І. Матус надала присутнім змістовну консультацію з активізації роботи бібліотек по пропаганді здорового способу життя. Про досвід та форми роботи з молоддю з даного питання доробками поділилася бібліотекар юнацького абонементу Н.С. Северин. В роботі семінару взяв участь та виступив лікар дерматовенеролог В.В. Довгий, який розповів про поширення серед населення небезпечних хвороб, а також про шляхи їх попередження. Також звернув увагу на співпрацю бібліотек, ФАПів, школи на пропаганду серед населення здорового способу життя. На огляд бібліотечним працівникам була представлена книжкова виставка «ВІД КНИГИ – ДО ЗДОРО’ВЯ». Бібліотекар читального залу І.М. Тимон презентувала виставку присутнім.
25 липня НАВЧАЛЬНИЙ ТРЕНІНГ
На базі бібліотеки-філіалу села Саранчуки проведено кущовий навчальний тренінг для працівників бібліотек-філіалів на тему «Основи організації роботи в мережі Інтернет». Присутні мали можливість познайомитися з новими бібліотечними послугами, які можна надавати користувачам, використовуючи новітні Інтернет- технології. Перед присутніми виступив сільський голова с. Саранчуки Куртяк В.М.
25 липня ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ РУСІ
День Хрещення Київської Русі державна пам’ятна дата в Україні. Цій величній даті присвячено тематичну годину «Християнство в житті людини і особи», проведену 25 липня центральною районною бібліотекою. Отець Вадим, який був запрошений на масовий захід, розповів, що християнство – релігія, яка в житті людини здійснює віру в Бога, тобто у Верховне єство, атрибути якого – несотворенність, незалежність, необмеженість, вічність, розумність, всезнаючість, свідомість самого себе, але й любов, доброта, милосердя і все інше, що лиш можна задумати у повноті досконалості, виключаючи при цьому всяке зло. Усвідомлення себе як особистості, вимагає в людини і передбачає її ставлення до того Абсолюту, яким є Бог. Тому людина, всією своєю духовною конституцією, відчуває потребу бути релігійною, спілкуватись і наближатись до Верховного єства. Присутні мали змогу насолоджуватись духовною музикою, поезією та піснями у виконанні о. Вадима, користувачів та самих працівників бібліотеки. Для глибшого ознайомлення з даною темою працівники бібліотеки З. Мороз та І. Тимон організували перегляд літератури «Джерела християнства і можливість пізнання Бога» та книжкову виставку «1025-років Хрещення України-Руси».
5 липня ОБМІН БІБЛІОТЕЧНИМИ ІДЕЯМИ
В час інтернет-технологій величезна роль бібліотек, оснащених комп’ютерами, стала незаперечним фактом. Куропатницька бібліотека-філіал також відкрила нові горизонти в наданні послуг користувачам, і щоб поділитися досвідом, гостинно запросила колег із сільських бібліотек-філіалів. 5 липня на базі бібліотеки-філіалу села Куропатники проведено навчальний тренінг бібліотечних працівників на тему «Основи організації роботи в мережі Інтернет».
21 червня ВЧАТЬСЯ БІБЛІОТЕКАРІ
21 червня на базі бібліотеки-філіалу села Надрічне проведено навчальний тренінг бібліотечних працівників Урманської, Рекшинської, Жуківської та Біщівської сільських рад на тему «Основи організації роботи в мережі Інтернет».
11 червня ПРЕЗЕНТАЦІЯ БІБЛІОГРАФІЧНОГО ПОКАЖЧИКА
У читальному залі центральної районної бібліотеки відбулася презентація бібліографічного покажчика «ДОЛЯ СУДИЛА ЖИТИ З ПІСНЕЮ. ВАСИЛЬ ПОДУФАЛИЙ», укладачем якого є бібліограф Віра Палій. Відкрила захід директор ЦБС А.Л. Заруцька , яка звернула увагу присутніх на те, що в даному посібнику відображено всі творчі досягнення нашого талановитого краянина, педагога, фольклориста, краєзнавця, літературознавця, композитора, художника, громадського діяча, патріота рідної землі Василя Михайловича Подуфалого. Вона також відзначила, що дане видання зайняло перше місце в обласному конкурсі на кращий бібліографічний покажчик Тернопільщини. Упорядник В.М.Палій розповіла присутнім про свій задум щодо створення даного покажчика. Змістовно, із використанням поетичних рядків, ведуча заходу методист центральної районної бібліотеки О. Паньків представила присутнім покажчик «ДОЛЯ СУДИЛА ЖИТИ З ПІСНЕЮ. ВАСИЛЬ ПОДУФАЛИЙ», розповіла про добре продуману його структуру. В презентації взяли участь і виступили: М. В.Волощук-Подуфала – дочка Василя Михайловича, Є. Королишин – двоюрідний брат В. Подуфалого , Я. Мазурак – науковий працівник Бережанського музею книги,Т. Будар – редактор Бережанського радіомовлення, І. Головацький – завідувач відділу з гуманітарних питань районної ради, Г. Заболотна – викладач БАТІ, О.Коковін – історик-краєзнавець. Пісні, музику до яких написав В. Подуфалий, виконали його земляки В. Миськів та Г. Лемик. Супроводжували проведення презентації вірші, які присвятили В.Подуфалому його побратими Залізний В. та Кусень Б. у виконанні В.Пасічника та О. Віятик. У прибраній вишитими рушниками, квітами, портретом митця бібліотечній світлиці експонувалася книжкова виставка «В. ПОДУФАЛИЙ – МИТЕЦЬ МЕЛОДІЇ ТА СЛОВА», на якій поряд із бібліотечними виданнями були представлені книги із Бережанського краєзнавчого музею, музею Богдана Лепкого із с. Жуків, а також із власної бібліотеки Т.Будар .
22-24 травня КИРИЛИЦІ – 1150
З року в рік 24 травня відзначається світле свято – День слов’янської писемності і культури. 1150 років тому рівноапостольні, першовчителі брати Кирило і Мефодій принесли на землю слов’ян світло писемності та знань. Із заслугами цих великих слов’янських просвітителів користувачі центральної бібліотеки мали змогу ознайомитись під час організації та проведення ряду заходів, приурочених Дню писемності. Так, 22 травня на абонементі було обладнано виставку-персоналію «КИРИЛО І МЕФОДІЙ – СЛОВ’ЯНСЬКІ ВЧИТЕЛІ ТА ПРОСВІТИТЕЛІ». Із представленої на ній літературі відвідувачі дізналися про історію слов’янської писемності та внесок у її створення і розвиток просвітителів Кирила і Мефодія, про становлення української мови і писемності. 23 травня із студентами першого курсу БАТІ проведено бібліотечний урок на тему «ВИТОКИ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ». Бібліотечні працівники розповіли студентам про історичну долю української писемності і мови, про тих, хто її створював і розвивав із найдавніших часів до сьогодення, про любов до рідного слова. Юним користувачам адресувався перегляд літератури «В ВАС МУДРІСТЬ ВІЧНА І ЛЮБОВ ЖИВА». 24 травня у читальному залі відбувся екскурс «СЛОВ’ЯНСЬКІ АПОСТОЛИ НА ПЕРЕХРЕСТІ ІСТОРІЇ І СЬОГОДЕННЯ». Присутні на заході дізналися про великий внесок братів Кирила і Мефодія в історію освіти та підняття культури слов’янських народів. Писемність, яку принесли вони на прадавню слов’янську землю, стала іскрою, від якої розпочався стрімкий розвиток культури і мов слов’янських народів. Відвідувачі почули від бібліотекарів багато цікавого про українську таємну політичну організацію, яка названа іменами відомих слов’янських просвітителів – Кирило-Мефодіївське братство, довідались також про Міжнародну премію, державні нагороди імені братів Кирила і Мефодія. Вшановуючи пам'ять братів-просвітителів, провідників православ’я Кирила і Мефодія, ми звертаємось до глибинних основ української писемності, духовності – могутнього джерела сили і життєздатності української нації. Вони показали і сучасникам, і прийдешнім поколінням, що лише невтомна просвітницька праця, освячена християнською любов’ю, дає щедрі плоди, які здатні служити людям тисячоліття.
16 травня СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ЄВРОПИ
Вже десятий рік поспіль третьої суботи травня в Україні святкується День Європи. Свято встановлене відповідне до Указу Президента України з урахуванням стратегічного курсу нашої держави на зближення з країнами Європейського Союзу. До відзначення Дня Європи Інтернет-центром проведено Інтернет-мандрівку «ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КРАЇНИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ». В учасників мандрівки – учнів школи-інтернату - залишилося хороше враження від подорожі, проведеної методистом по роботі з дітьми і юнацтвом О. Паньків. Учасники мали чудову нагоду дізнатися ще більше про Європейський Союз, особливості історії та культури країн Європейського Союзу.
7 травня ВІКОПОМНА ПЕРЕМОГА
Святкуючи 68-річницю Великої Перемоги, в центральній районній бібліотеці проведено урок історії «СТАЛА ПАМ'ЯТЬ ЛЮДСЬКИМ ОБЕЛІСКОМ». У пам’яті вдячних нащадків назавжди залишаться подвиги патріотів, які не шкодували своїх крові та життя під час боротьби з ненависними супротивниками. Гості заходу мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «УКРАЇНА У ПОЛУМ’Ї ВІЙНИ: 1941-1945». Бібліограф Мороз З.І. провела бібліографічний огляд літератури «В ІМ’Я ЖИТТЯ».
18 квітня БОЛЮЧА РАНА ДЛЯ УКРАЇНИ
26 квітня 1986 року. Ця дата навіки записана в історію людства чорними буквами. Це трагедія, з якою не зрівняється жодна відома до цих пір катастрофа. Бібліотеки у своїй роботі постійно висвітлюють цю тему. Біль за трагічну долю понівеченої земля не вщухає. З 18 квітня в центральній районній бібліотеці розпочала свою скорботну ходу виставка – застереження «ЗНАК БІДИ: СЛІДАМИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ». Вона звертає увагу користувачів на літературу, яка дає можливість осмислити та усвідомити масштаби трагічних подій, виховати глибоку повагу до людей, які віддали своє життя в ім’я майбутнього. Продовженням пропаганди літератури даної тематики стала поетична композиція «БІЛЬ, ОБЕРНЕНИЙ У СЛОВО: ПОЕТИ ПРО ЧОРНОБИЛЬ», проведена 25 квітня з учнями 10-Б класу ЗОШ № 1 (класовод Колодка І.І.). Поетичні рядки В. Крищенка, І Сидорчика, С. Жульського, М. Луківа, В. Симоненка прозвучали у виконанні читачів бібліотеки Тимон О., Баранівської Х., Скриби К., Перепелюка В.
12 квітня ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ
Щоразу у третю суботу квітня відзначається День довкілля, установлений Президентом України. З нагоди цієї дати у центральній районній бібліотеці проведено калейдоскоп цікавих фактів «ЗДОРОВ’Я ПЛАНЕТИ: ФАКТИ І КОМЕНТАРІ». В ході заходу працівники книгозбірні розповідали присутнім про дивовижні таємниці природи, про шкоду, яку завдають їй люди своїми необдуманими вчинками, а також про те, що робиться в Україні по охороні навколишнього середовища. До уваги користувачів була представлена книжкова виставка «СТАН ДОВКІЛЛЯ - ЦЕ СТАН ЗДОРОВ’Я», на якій експонувалися книги: «Екологія і людина», «Валеологія», «Природа. Екологія», «Заповідні території України», «Основи екологічних знань», «Екологічна енциклопедія» та інші.
5 квітня «ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ»
З метою надати користувачам бібліотеки загальні відомості про здоровий спосіб життя, заняття фізкультурою та спортом, про складники здоров’я, корисні та шкідливі звички, в центральній районній бібліотеці проведено День інформації «В КРАЇНІ ЗДОРОВ’Я ТА СПОРТУ». Даний захід приурочений до Всесвітнього Дня здоров’я. У період підготовки та проведення Дня інформації у бібліотеці було організовано книжкову виставку «ЗДОРОВ’Я СЬОГОДНІ І НА ВСЕ ЖИТТЯ», біля якої з учнями шкіл проведено огляд представлених на виставці книг, а також бесіду «ЗДОРОВ’Я В ТВОЇХ РУКАХ». Юні читачі дізналися про історію святкування Всесвітнього Дня здоров’я, який започаткований 7 квітня 1948 року – у день створення Всесвітньої організації охорони здоров’я. Заходи цього дня проводяться для того, щоб люди могли зрозуміти, як багато значить здоров’я в їхньому житті.
3 квітня «БІБЛІОТЕКА – ЦЕНТР БІБЛІОГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ»
Під такою назвою у центральній районній бібліотеці відбувся бібліотечний урок із студентами І-го курсу БАТІ. Працівники бібліотеки надавали відповідні роз’яснення з питань бібліографії – необхідного компасу у світі літератури – почергово у всіх відділах: читальному залі (бібліограф Мороз З.), абонементі (бібліотекар Когут О.), юнацькому абонементі (бібліотекар Северин Н.). Студенти практично ознайомились із організацією алфавітного та систематичного каталогів, краєзнавчою картотекою і систематичною картотекою статей, бібліографічним описом каталожних карточок, а також із призначенням довідково-бібліографічного фонду.
22 березня ЕЛЕКТРОННІ ВІСТІ З ОФІЦІЙНИХ САЙТІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ
В інтернет-центрі Бережанської центральної районної бібліотеки проведено веб-перегляд «Електронні вісті з офіційних сайтів державної влади» для різних вікових категорій користувачів. Юні користувачі мали змогу відвідати Урядовий сайт для юних громадян. Читали останні новини. Окремі із них зареєструвалися на сайті, щоби задати питання і одержати на нього відповідь. Люди похилого віку здебільшого відвідували сайт Національного банку України, реєструвалися на чергу для одержання своїх вкладів. Також було проведено веб-перегляди сайтів Верховної Ради, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій, сайту Центральної Медичної допомоги тощо.
12 - 15 березня ПІДВИЩУЄМО ФАХОВИЙ РІВЕНЬ БІБЛІОТЕКАРІВ
12-15 березня 2013 року на базі центральної районної бібліотеки проведено семінар-практикум для бібліотечних працівників на тему: «ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ У СИСТЕМІ БІБЛІОТЕЧНОГО СЕРВІСУ». З консультаціями та методичними порадами виступили спеціалісти ЦБ В. Палій та З. Мороз. Під час семінару - практикуму проведено бібліотечний тренінг та практичні заняття.
14 березня ЛЮДИ ТРУДОВОГО ПОДВИГУ: МАРІЯ САВЧЕНКО
Цього року 27 квітня на державному рівні відзначатиметься 100-річчя від дня народження Марії Харитонівни Савченко, новатора сільськогосподарського виробництва, двічі Героя Соціалістичної Праці. За зібраними інтернет-матеріалами, центральна районна бібліотека для студентів Бережанського агротехнічного інституту провела експрес-інформацію «СУЗІР’Я МАРІЇ САВЧЕНКО». Бібліограф читального залу Зоряна Мороз розповіла присутнім про те, як проста жінка з української глибинки довела, що віддана праця – це найбільше щастя для людини. Вшанування пам’яті Марії Савченко дозволить зберегти і розвинути славні традиції українського народу; сприятиме вихованню підростаючого покоління на трудовому прикладі їхніх попередників.
6 березня ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ В БІБЛІОТЕЦІ
Відзначення Шевченківських днів – це не просто пам'ять генія українського слова, це – розуміння сучасниками його думки, ідеї, непереборного бажання бути завжди відданим своєму народові. Саме цьому і був спрямований літературно-музичний вечір «ШЕВЧЕНКОВІ СЛОВА ДОБРА Й ЛЮБОВІ, ЯК СЛОВО БАТЬКІВСЬКЕ В ДУШІ МИ ЗБЕРЕЖЕМ», який провела центральна районна бібліотека. Святковий захід розпочали Шевченківським словом студентка БАТІ Г. Патрило та учень 10 класу Н. Бакай. Із вуст ведучих, працівників бібліотеки І. Тимон та З. Мороз, звучали теплі слова, цікаві спогади, уривки з творів Великого Кобзаря. Поезію поета-борця та вірші про нього читали учениці 10 класу ЗОШ № 2 Н. Винник та А. Урда. Зацікавлення присутніх викликав музичний супровід: пісні на слова Т. Г. Шевченка, які виконували учні Бережанської школи мистецтв. Порадував слухачів піснею дует у складі І. Кузяк та Д. Кулини (викладач І. Кузяк), дарували пісні бандуристки Н. Бабич та В. Химич (викладачі Р. Білоус та Л. Соленко). На завершення літературно-музичного вечора учасники та глядачі оглянули книжкову виставку «У всякого своя доля і свій шлях широкий…», на якій представлена література про життєвий та творчий шлях Т. Г. Шевченка.
2 березня ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ В БІБЛІОТЕЦІ
Місяць березень розпочався в центральній районній бібліотеці з підготовки до вшанування пам`яті Т. Г. Шевченка – національного пророка, невмирущого генія слова, народного поета, художника, борця за ідеали справедливості і добра. «Тож будуймо всією громадою свій дім – у злагоді, мирі та любові. Нехай Шевченкове ім`я об`єднає нас незалежно від поглядів та переконань задля щасливого майбутнього рідного краю», - ці слова стали лейтмотивом проведення у бібліотеці шевченківських днів, які розпочалися презентацією книжкової виставки «ЖИВУТЬ, ТАРАСЕ, ПОМІЖ НАС І ГОЛОС ТВІЙ, І ПЕНЗЕЛЬ ТВІЙ, І СЛОВО». Дана виставка ознайомить користувачів нашої книгозбірні із життєвим і творчим шляхом великого Кобзаря.
19 лютого МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ
Щороку 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови – день «підтримки та культурного різноманіття та багатомовності» (відповідно до рішення 30 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО – 1999 рік) Це свято глибоко пошановується і в районній бібліотеці. Користувачам нашої книгозбірні ми запропонували перегляд літератури «МОВА – НАША МУДРІСТЬ І ЗНАНЬ НАШИХ СИЛА». Його наповнюють книги наукового, публіцистичного, художнього спрямування. На експозиції представлена література з питань історії розвитку української мови; святкування Міжнародного дня рідної мови; значення її для людини, а також твори Т. Шевченка, Л. Українки, І. Франка, Л. Костенко, В. Симоненка та інших відомих українських письменників. Даний перегляд книг допоможе відкрити відвідувачам нашої бібліотеки різнобарвність і красу рідної мови, що за декілька століть увібрала в себе неповторний народний колорит.
14 лютого "АФГАНІСТАН: ДАЛЕКИЙ У ЧАСІ, БЛИЗЬКИЙ У ПАМ’ЯТІ БІЛЬ…"
День інформації , приурочений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав, проведено у центральній районній бібліотеці. Під час проведення Дня присутні ознайомились із трагічною сторінкою нашої історії за допомогою літератури, представленої на книжковій виставці «ВІДЛУННЯ АФГАНСЬКИХ ГІР»; оглядової бесіди по книгах «Афганістан 1979-1989: Тернопільська область»; бібліографічного огляду «Трагедія і доблесть Афгану».
12 лютого "СЕМЕН ГУЛАК-АРТЕМОВСЬКИЙ - СПІВАК, КОМПОЗИТОР, ДРАМАТУРГ (до 200-річчя від дня народження)"
Ювілейну виставку з такою назвою оформлено на абонементі центральної бібліотеки. Переглянувши матеріали виставки, користувачі знайдуть цікаві відомості про життя та творчість визначного українського співака, дізнаються, що він був племінником відомого українського письменника Петра Гулака-Артемовського; творцем першої української опери "Запорожець за Дунаєм"; виконавцем численних оперних партій; автором музики до багатьох українських пісень, в тому числі і до пісні "Стоїть явір над водою", яку присвятив своєму другові з 1838 року Т.Г. Шевченкові.
9 лютого "НЕЗЛАМНИЙ БОРЕЦЬ ЗА ДОЛЮ УКРАЇНИ"
Перегляд літератури з такою назвою, приурочений 70-річчю від дня народження відомого громадського і політичного діяча, засновника Української Гельсинської Спілки на Тернопільщині Левка Горохівського організовано у центральній бібліотеці. На перегляді представлено матеріали, що відтворюють хроніку становлення УГС; записи щоденника Левка Федоровича про філію Гельсинської спілки на Тернопіллі - від початку її організаційного оформлення до заснування (1988 р.) та її розбудову, які є в книзі "На зламі епох"; періодичні видання про громадську і політичну діяльність нашого земляка, а також - фотоматеріали.
5 лютого "2013 РІК - ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РІК ГРОМАДЯН"
Постійно діюча книжкова виставка під такою назвою оформлена у читальному залі районної бібліотеки. На цій виставці експонується література про історію створення Європейського Союзу, його сьогодення, про інтеграцію України до ЄС. Користувачі бібліотеки знайдуть тут цікаву інформацію про права, які мають громадяни Європейського Союзу. Європейський рік громадян відзначається згідно із ініціативою Єврокомісії ЄС з нагоди 20-річчя створення Європейського Союзу.
31 січня СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ ВАСИЛЯ СТУСА –
одного із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників – присвячувалися читання «ЖИТТЯ, ПОКЛАДЕНЕ НА ВІВТАР УКРАЇНИ», які провела центральна районна бібліотека. Ведучі заходу – працівники бібліотеки І. Тимон та Н. Северин – розкрили непересічний талант В. Стуса. Читці – учні ХІ-А класу (вчитель Г.Й. Хільковець) ЗОШ № 1 прочитали вірші «гострі, мов лезо». А поруч з тим – зворушливі і теплі. «Ярій душе! Ярій, а не ридай…», «Сховатись од долі – не судилось», «Крізь сотні сумнівів…», « У порожній кімнаті» - найбільше схвилювали присутніх. Цікавою була розповідь голови районного товариства «Меморіал» ім. В. Стуса Головацького І.В. про переслідування, ув’язнення та заслання В. Стуса, про його перебування у тюрмі разом із земляком В. Рокецьким, який вивчив на пам’ять 50 віршів В. Стуса і передав їх на волю. Від імені організації «Меморіал» Іван Васильович передав у дарунок бібліотеці підбірку книг. Під час проведення стусівських читань у бібліотеці експонувалася книжкова виставка «В. Стус: життя, доля, поезія», на якій представлено книги поета, його літературні праці, спогади, листи, поезії – вершинні здобутки письменника.
29 січня «КРУТИ – СИМВОЛ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ`ЯТІ»
Під такою назвою у районній бібліотеці проведено репортаж із книжкової полиці «29 січня – 95-річчя боїв під Крутами» (із циклу «2013 рік: знаменні дати»). Бібліотекар абонементу О. Когут за допомогою книг розповіла присутнім історію героїчної боротьби молодих українців. Особливу увагу відвідувачів було звернено на видання «Крути. Січень 1918 року» (К., 2008 р.) упорядника Ярослава Гаврилюка. До даного збірника увійшли невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами 29 січня 1918 року. Зміст архівних матеріалів підсилюють тут статті і виступи С. Єфремова, Д. Дорошенка, М.Грушевського, Є. Маланюка та інших видатних особистостей доби Української революції 1917-1921 рр. Цікаво, із поетичним словом була представлена книга «Героїка трагедії Крут» (К., 2008 р.), в якій на тлі трагічних суспільно-політичних воєнних подій осмислюється героїка подвигу юнаків України в ім`я своєї Вітчизни. Згадати добрим словом і тим доземно вклонитися учасникам бою під Крутами закликають книги М. Куця «Крути», В. Зарицького «Крутянська подія», С. Збаразького «Крути», про які детальніше дізналися присутні із репортажу бібліотекаря.
23 січня «ПАМ'ЯТЬ І ШАНА ГЕРОЯМ КРУТ»
Таку назву має тематична викладка періодичних видань, яка оформлена в читальному залі центральної бібліотеки. Дана викладка присвячена 95-річчю з часу бою під Крутами – події, що увійшла в історію України яскравою сторінкою героїчного опору трьохсот київських студентів і гімназистів, які стали на захист незалежності Української Народної Республіки від наступаючих більшовицьких військ. Крім українських періодичних видань, користувачі мають змогу проглянути статті із зарубіжних журналів української діаспори: часописів «Авангард» (Бельгія), «Крилаті» (Канада).
22 січня «НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ І СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ»
В читальному залі центральної районної бібліотеки під такою назвою організовано перегляд літератури, приурочений Дню Соборності України. Відзначення цього свята – це моральна потреба берегти світлу пам'ять незлічених жертв, протягом віків принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.
18 січня «УКРАЇНА – СОБОРНА, ВІЛЬНА, СИЛЬНА»
Користувачі бібліотеки мають змогу оглянути книги, представлені на тематичній виставці «Україна – соборна, вільна, сильна», приуроченій до відзначення Дня Соборності України та вшанування творів Акту Злуки. Тут представлені книги, в яких переплітаються різні оцінки об’єднання українських земель у січні 1919 року. Значне місце на виставці займають спогади провідних діячів ЗУНР та УНР – Осипа Назарука, Михайла Лозинського, Дмитра Дорошенка, Володимира Винниченка та інших. Це найцінніші джерела, на які й до сьогодні посилаються науковці при дослідженні цього етапу українського державотворення. Представлена на даній виставці художня, публіцистична і документальна література, а також статті із періодичних видань, які висвітлюють тему прагнення до єдності всіх теренів українського народу – ідею Соборності та Свободи України.
4 січня «В ГОСТЯХ У НАШОЇ РОДИНИ: ТРАДИЦІЇ ТА ОБРЯДИ»
Під такою назвою оформлено ілюстративно-книжкову виставку на юнацькому абонементі центральної бібліотеки. Матеріали, зібрані тут, знайомлять юних користувачів із традиційними святами та обрядами, що розкривають духовний світ українців, їхній дар творити його добрим, щедрим, гостинним. Дана виставка відкриває безліч цікавих фактів щодо відзначення багатьох календарних свят українського народу.
2 січня 2013 РІК: ЗНАМЕННІ ДАТИ
Таку назву має постійно-діюча книжкова виставка, яка оформлена на абонементі центральної районної бібліотеки. Виставка допоможе користувачам нагадати про пам’ятні події, знаменні дати, ювілеї видатних діячів історії, культури та літератури, що відзначатимуться в поточному році.
Нові надходження
Тихий орендар
Видатні постатті
1/47 Антін Лотоцький
(1881-1949)
Афоризм дня
Хто добре запалився, той добре почав, а добре почати — це наполовину завершити.
Григорій Сковорода
Новини
Година пам’яті «Це зорі твої, Україно»
20 лютого в Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні. Саме 20 лютого 2014 року у Києві загинула найбільша кількість мітингувальників Євромай...
20 лютого
Про нас пишуть
Козак, О. «Небесна Сотня – в домі Бога» / О. Козак...
Бібліотека-філіал села Вербова зібрала читачів, які віддали шану Героям Небесної Сотні. Захід проведено спільними зусиллями працівників культури Лапш...
Фотогалерея
Творча майстерня "Листівка для матусі"
11 травня

Наші партнери:Наша адреса:Відділ обслуговування:Відділ комплектування і обробки літератури:ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТР:Методично-бібліографічний відділ
 
© 2015 Публічна бібліотека ім.Т.Г.Шевченка Бережанської міської ради